Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

Molteni&C

Molteni&C|Dada to marka, wiodąca w dziedzinie projektowania mebli najwyższej półki. To czysta kwintesencja tego, co uosabia hasło: luksusowe meble włoskie. Oprócz współpracy z najbardziej prestiżowymi międzynarodowymi biurami architektonicznymi i projektantami, marka nieustannie inwestuje w badania i innowacje technologiczne, aby nadawać swoim produktom ponadczasową jakość.

Styl Casa Molteni&C|Dada od zawsze kojarzony jest z protagonistami świata architektury. Kolekcja 2021, zaprojektowana przez dyrektora kreatywnego marki, Vincenta Van Duysena, jest hołdem złożonym dwóm mistrzom jednego z najbardziej kreatywnych okresów włoskiego designu. Dwie postacie, które z wielkim sukcesem przełożyły założenia Modern Movement na własny, oryginalny język projektowy, Ignazio Gardella i Carlo Scarpa.

Urodzeni w odstępie zaledwie jednego roku w Mediolanie w 1905 r. i w Wenecji w 1906 r., obaj zajęli się problemami projektowania zarówno publicznej, jak i prywatnej przestrzeni architektonicznej. Zawsze ze szczególną dbałością o szczegóły, z uwagą kontrolując projekt z poziomu skali obiektu architektonicznego, po najbardziej wyszukane szczegóły i wyposażenie.

Obaj potrafili spojrzeć na projekt jako na zagadnienie złożone, w którym wszystkie części muszą się komunikować i być spójne. Ich język kształtów, zasad, detali, materiałów i palet kolorów reprezentuje zasób, zidentyfikowany przez markę Molteni w kolekcji 2021, tak aby oddać hołd twórczości Ignazio Gardella i Carlo Scarpa.

Obiekty Molteni&C|Dada to dziedzictwo i pasja do kunsztownie wykonanych mebli, kultura wykuta i pielęgnowana w firmie od dekad. Kultowe dzieła, zaprojektowane przez największych mistrzów architektury, ożywiają filozofię marki. Molteni to awangarda i tradycja pod sztandarem jakości życia, widać to w każdym projekcie najnowszej kolekcji Casa Molteni&C|Dada 2021.