Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

MINOTTI

Elegancja i innowacja

Nowa kolekcja Minotti jest szczególna, ponieważ to właśnie w tym roku firma świętuje swoje 75-lecie istnienia. Nowe projekty odzwierciedlają bogatą historię i styl rodzinnego biznesu, łącząc elegancję z nowoczesnością.
Każda nowa kolekcja Minotti jest zainspirowana nastrojem, jaki tworzy otoczenie produktów w wyrafinowanych wnętrzach architektonicznych. To kontekstualizacja produktów, niezwykłe połączenia materiałów i kolorów oraz staranne wykończenie, które sprawiają, że każdy detal wnosi wkład w tworzenie niezapomnianego doświadczenia marki.

PRZEKROJOWA KOLEKCJA

W nowej kolekcji można odnaleźć różnorodność kształtów, kolorów i wzorów, które nie podlegają konwencjom i pozwalają dostosować przestrzeń do zmieniających się potrzeb życia we współczesnym świecie. Międzynarodowi projektanci, tacy jak: Marcio Kogan / studio mk27, Nendo, GamFratesi, Inoda+Sveje i Gordon Guillaumier, pod kierunkiem kreatywnym zmarłego niedawno dyrektora artystycznego marki Rodolfo Dordoniego, dali wyraz swoim wizjom, odkrywając jednocześnie wartości tradycyjnej tapicerki.

Nowy system do siedzenia Dylan, zaprojektowany przez Rodolfo Dordoniego, występuje w trzech wariantach, odzwierciedlając różne style i sposoby korzystania z przestrzeni domowej. Jego lekka baza podkreśla wyrafinowane szwy na poduszkach, które stają się głównym motywem projektu, czyniąc z niego nie tylko ponadczasowy klasyk, ale także nowoczesny modułowy system. Dylan Low to natomiast wersja o bardziej klasycznym charakterze, zachowująca wyrafinowanie i komfort.

Nowa rodzina foteli Raphael, zaprojektowana przez włosko-duńską parę GamFratesi, ma na celu zapewnienie komfortu, podobnie jak systemy modułowe. Są to pojedyncze elementy o hojnych proporcjach i płynnych liniach, zdolne stać się głównymi bohaterami przestrzeni mieszkalnych i otwierają nowe możliwości interpretacji aranżacji wnętrza.

Projekt Superblocks autorstwa Marcio Kogan / studio mk27 jest zbudowany jak prawdziwa architektura. Rodzina wzorów z tej serii charakteryzuje się rygorystycznym wyglądem, typowym dla brazylijskiego studia, ale jest jednocześnie bogata w detale i wykończenia.

Projekty japońskiego studia Nendo także wnoszą nową jakość. Inspirowaną pierwotnym, ikonicznym wzornictwem. Rodzina foteli Torii Bold zachowuje charakterystyczną morfologię oparcia, prezentując jednocześnie bardziej solidny i zwięzły wygląd. Torii Nest Outdoor elastycznie rozszerza ofertę na przestrzenie na świeżym powietrzu.

Inspiracje ze wschodu z dodatkiem nordyckim

W nowej kolekcji wyrażone są wpływy wschodu, przefiltrowane przez nordycką surowość. To dobrze widoczne elementy w projekcie nowego obrotowego fotela na zewnątrz Sendai Cord Outdoor, stworzonego przez Inoda+Sveje. Fotel ten wywodzi się z wewnętrznej wersji fotela Sendai, ale został odchudzony i na nowo wystylizowany.

W królestwie materiałów

Kolekcja tekstylna i skórzana to kolejny ważny element, który łączy tradycję, innowację i zrównoważony rozwój. Kompozycje i kolory są wynikiem zaawansowanych badań przeprowadzanych przez własny dział firmy, wykorzystując naturalne włókna, takie jak wełna, len, bawełna, a także nowoczesne, zrównoważone techniki przetwarzania skóry.

Oryginalne wzory, takie jak krata houndstooth i wzór Prince of Wales zaczerpnięte z tradycji krawiectwa, a także egzotyczne wzory, takie jak wzór ottomański, tworzą bogatą paletę wzorniczą. Wachlarz tapicerek został wzbogacony o nową skórę Boston, o niezwykle naturalnym wyglądzie oraz nowe odcienie dla Nabuk, cenionej za przyjemny dotyk.

Kolekcja tekstylna na zewnątrz, z tkaninami i wzorami, takimi jak wzór koszyka, wzór Chevron czy trójwymiarowy piksel, jest produkowana z pełnym szacunkiem dla środowiska dzięki użyciu naturalnych włókien i w pełni recyklowalnych włókien polipropylenowych.

Nowa kolekcja Minotti to mieszanka elegancji i innowacji, łącząca nowoczesne projekty z tradycją i starannością o środowisko. To wyjątkowy wyraz wizji i rzemiosła, które znakomicie łączy różne style i potrzeby współczesnych klientów.