Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

BAXTER

Materializacja eklektycznego piękna
W przypadku marki Baxter, nic nie jest oczywiste i pewne, poza materializującą się obietnicą wyjątkowych doznań w kontakcie z rzemieślniczo wytwarzanymi produktami Made in Italy.  Każde pytanie znajduje swoją indywidualną odpowiedź, ponieważ nastroje, uczucia i sposób odbierania proponowanego wzornictwa są każdorazowo inne. Dlatego nowa kolekcja składa się z nieprzewidywalnych połączeń materiałów, kolorów, faktur i treści. Ta wyjątkowa mieszanka sprawia, że projektowanie wnętrz staje się grą, która jest zarówno subtelna, jak i ekscytująca, a jednocześnie pełna elegancji i zmysłowości. Wynik tej gry zależy od odwagi projektantów i twórców, którzy owszem ryzykują, traktując sztukę jako formę eksperymentu, ale jakże emocjonującego.

HARMONIA I RÓŻNORODNOŚĆ

Jednakże istnieje jedna stała zasada, którą Baxter zawsze respektuje, a mianowicie harmonia. To pojęcie wykracza znacznie poza pojedynczy produkt i ma na celu stworzenie spójnego i spersonalizowanego wnętrza, które przekracza granice pojedynczych elementów – jego składowych.
Dla Baxter istotne jest również zaspokojenie potrzeby różnorodności, która stanowi integralną część świata mody i sztuki. Stąd bierze się całe spektrum nowoczesnych eklektyzmów, łączących tradycję i innowację, oraz mieszających różnorodne formy, kolory, materiały i wykończenia. Cały proces twórczy opiera się na wolności, na zdolności do generowania ponadczasowych pomysłów poprzez kreatywne połączenia, które wynikają z niekończących się poszukiwań i badań.

NOWOŚCI UJĘTE W TRZECH AKTACH

Najnowsza kolekcja Baxter odzwierciedla różne nastroje i style. Mają one trzy główne oblicza, które są definiowane przez kolory i wykończenia materiałów.

  • Pierwsze z nich to miłość do elektrycznego niebieskiego, które jest uwydatniane poprzez połączenie z marmurem Grand Antique d’Aubert oraz ciepłymi refleksami mosiądzu i żółtego onyksu.
  • Drugie oblicze to głębokie akwamarynowe odcienie, kontrastujące z betonem i czarnym jesionem.
  • Trzecie to delikatny róż pudrowy, rozświetlony przez srebrny trybun.

Te różne nastroje pozwalają na tworzenie zróżnicowanych wnętrz, które odzwierciedlają różne gusty i preferencje.

INSPIRACJE Z PRZESZŁOŚCI

Kolekcja Baxter czerpie inspirację z wielu źródeł. Można w niej dostrzec wpływy sztuki pop, klasycznego designu lat 70. oraz magicznego błękitu Majorelle, który oczarował samego Yves Saint Laurenta. Ta różnorodność źródeł inspiracji sprawia, że kolekcja jest pełna kontrastów i niespodzianek. Wszystkie te elementy łączą się w spójną całość, charakteryzującą się miękkimi, organicznymi kształtami, żywymi akcentami kolorystycznymi i odważnymi kontrastami materiałów. To efekt dokładnych badań nad kolorami i materiałami, które przekształcają istniejące produkty i tworzą nowe, wprowadzając całkiem świeże punkty styczności między nową ofertą, a dobrze znanymi ikonami włoskiego producenta.

Kolekcja Baxter to także podróż do odległych miejsc i kultur. Projekt oświetlenia „Wave” Federico Peri’ego czerpie z estetyki lekkich i harmonijnych tybetańskich mostów, tworząc unikalne i efektowne lampy. Studiopepe wprowadza do kolekcji krzesło „MISS ROPE” i parawany „MR. HIDE”, wykonane z papierowej liny, które nadają wnętrzu charakterystycznego, ręcznego „finishing touch”.

Roberto Lazzeroni sięga po wyraziste linie, takie jak w stole „ISAMU” i krześle „CLOTILDE”.

Naturalnym uzupełnieniem tej eklektycznej kolekcji są trzy dywany ARAN, wykonane ręcznie w Nepalu, które łączą konopie i wiskozę w unikalne wzory, przypominające rozlane rzeki.

KOLEKCJA BAXTER OUTDOOR – RZECZ DO DELEKTOWANIA SIĘ

Kolekcja outdoor również nie ustępuje wyrafinowaniem produktom do wnętrz, pozwalając w luksusowy sposób cieszyć się czasem na świeżym powietrzu.

Nowy stół „JUDD”, zachwyca swoją imponującą obecnością. Roberto Lazzeroni zaproponował także aż trzy nowe wersje krzeseł „HIMBA”, „HAKUNA MATATA” i „NAIROBI”, wykonane z czarnego iroko. Studiopepe przedstawiło natomiast nową wersję sofy „NARCISO” w wersji modułowej.

Równolegle z nowymi wzorami w przestrzeni outdoor powstała całkiem nowa paleta kolorów: od zieleni lasu po odcienie niebieskiego i kości słoniowej. To miejsce jest jak tajemniczy ogród, ozdobiony roślinami i artefaktami z różnych zakątków świata.

Nowa propozycja od Baxter to wyrafinowany zestaw unikalnych i zaskakujących rozwiązań. Kolekcja jest pełna różnorodności i inspiracji, co sprawia, że z łatwością wpisuje się w przestrzeń pełną charakteru i o silnej osobowości.