Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

MOLTENI&C

Stylistyczna ekstaza
Nowa kolekcja Molteni&C, pod kreatywnym kierownictwem Vincenta Van Duysena, opowiada o wyjątkowym połączeniu między wnętrzem a otoczeniem, intymnością i współdzieleniem oraz przestrzenią prywatną i publiczną. Kolekcja czerpie inspirację z klasycznych konfiguracji starożytnego rzymskiego „domus”, w których centralnym elementem jest nieosłonięty dziedziniec, który dostarcza domowi światła i wody, zgromadzonej w basenie. Pozostałe pomieszczenia, zarówno prywatne, jak i publiczne, usytuowane są wokół tego dziedzińca. Perystyl, czyli wewnętrzny portyk ozdobiony kolumnami, otacza ogród, który jest miejscem odpoczynku i kontaktu z naturą.

MIĘDZY PRYWATNOŚCIĄ A DYNAMIKĄ ŻYCIA

Cała kolekcja odzwierciedla harmonię między komfortem prywatności a wyrafinowanym wyrażeniem współczesnego stylu życia, skupiając się wokół centralnego dziedzińca, gdzie sztuka życia nabiera formy. To wnętrze pełne światła i bujnej przyrody, w którym wnętrze przenika na zewnątrz.

„Dom staje się ponownie bijącym sercem: zaprojektowany w nowym wydaniu – przytulnym i uspokajającym – staje się miejscem do uczestniczenia i dzielenia się, na pograniczu publicznego i prywatnego. Dom o szlachetnej prostocie i spokojnej wielkości.” – Vincent Van Duysen

DIALOG Z NAJWIĘKSZYMI

Kolekcja ta nawiązuje dialog z kluczowymi postaciami światowej architektury i designu, takimi jak studio Herzog & de Meuron, japońskim projektantem Naoto Fukasawa i samym dyrektorem kreatywnym Vincentem Van Duysenem. Kolekcję wzbogacają nowe tkaniny Varva, stworzone przez Martę Ferri, dodające koloru i detalu, nadając całemu projektowi charakterystyczny rysunek.

Vincent Van Duysen opisuje to jako „stylistyczną ekstazę, która łamie schematy przestrzeni i czasu, aby znaleźć się w tu i teraz”. Całość jest efektem pracy, która przekształca przestrzeń w monochromatycznym kontekście, dodając starożytnym formom nowoczesne elementy. To połączenie klasycznego z nowoczesnym w jednej stylistycznej ekstazie.

Kolekcja opowiada również historię rodziny i jej dziedzictwa, pasji do starannie wykonanych mebli i kultury wypracowanej i pielęgnowanej w firmie. To historia o ikonicznych dziełach, zaprojektowanych przez największych mistrzów architektury, które ożywiają filozofię marki – połączenie awangardy i tradycji w duchu jakościowego życia.

Do Kolekcji Heritage by Gio Ponti dołączają dwa ważne projekty, które łączą w sobie klasyczne inspiracje z wyrazem współczesnych idei projektowych, ożywiając tradycję marki.

GARDEROBIANE NOWOŚCI

Szafy są kluczowym elementem w organizacji pomieszczenia. Dobrze wykonany i funkcjonalny projekt szafy może pomóc zdefiniować charakter miejsca, stając się istotnym elementem dekoracji. Projekty szaf marki Molteni&C są tworzone przy użyciu najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości materiałów, aby oferować meble, które są zarówno eleganckie, funkcjonalne, jak i trwałe. Szafy Molteni&C wyróżniają się nowoczesnymi cechami, które łączą istotne linie, harmonijne proporcje i wyrafinowane detale. Dzięki ich wszechstronności oraz szerokiemu wyborowi wykończeń, akcesoriów i rozwiązań wpasowują się w każde środowisko i styl.

Beauté

W najnowszej kolekcji, mediolański projektant Rodolfo Dordoni zaprezentował Beauté, nową toaletkę, która może być dodana do konfiguracji Blend – lub do wszystkich innych propozycji szaf – aby stworzyć dodatkowe funkcjonalne i dyskretne przestrzenie. Beauté to jednocześnie intymna i elegancka przestrzeń zaprojektowana do ukrywania najbardziej osobistych przedmiotów.

Boczne sekcje w drewnie eukaliptusowym lub dębie grafitowym stanowią tło dla oparcia i blatu pokrytego eko-skórą; dwie boczne szuflady, charakteryzujące się cienkim rantem drewnianym, dodatkowo definiują objętość. W centrum znajduje się podświetlane lusterko składane, które po otwarciu ujawnia tylne półki z wbudowanym oświetleniem LED. Praktyczne gniazdka USB uzupełniają akcesoria. Moduł toaletki można używać w połączeniu z Blend lub z innymi elementami kolekcji Gliss Master.

Gliss Master Linear

Zaprojektowane, aby dostarczyć eleganckiej urody i intuicyjnego doświadczenia, Linear to innowacyjne drzwi do szafy autorstwa Vincenta Van Duysena, które doskonale uzupełniają system Gliss Master. Jego zaawansowane funkcje technologiczne wyróżniają go spośród innych systemów szaf, takie jak unikalne ukryte zawiasy i nowe zatrzaski z miękkim zamknięciem.

Materiały charakteryzujące fasady są wzbogacone nowym szlifowanym szkłem o efekcie pasków 3D oraz dwoma nowymi kolorami szkła: srebrnym i brązowym. Wyłączny efekt 3D występuje również w drewnianych drzwiach, które można dostosować do dowolnego koloru wybranego przez Molteni&C. Drzwi Linear są także dostępne w klasycznej wersji matowej lakierowanej oraz w specjalnym wykończeniu Lunar.