Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

Henge07 #21 COLLECTION

Piękno jest wartością, którą należy się dzielić.

Piękno jest wartością, którą należy się dzielić – zapraszamy więc do zapoznania się z nową kolekcją niezwykłych produktów marki  HENGE. Firma ta kontynuuje swoją ścieżkę badawczą, codziennie pracując nad swoją wysublimowaną obsesją na punkcie kontrastu, wyjątkowości i doskonałej niedoskonałości stosowanych w produktach materiałów …

Nowe produkty są kontynuacją dialogu HENGE z fascynującymi osobowościami – ich dyrektorem artystycznym Massimo Castagna, współczesnym projektantem biżuterii i stylu życia Ugo Cacciatori oraz renomowanym studiem architektonicznym Yabu Pushelberg.

To niepowstrzymana podróż, która pokonuje wszelkie granice fizyczne i geograficzne. HENGE z wielkim instynktem łowcy poszukuje najrzadszych i najbardziej wyrazistych materiałów, zakorzenionych w różnych kulturach i najodleglejszych krajobrazach, łącząc drewno, kamienie, metale, szkło, skóry i tkaniny odkrywane na drugim końcu świata.

Massimo Castagna odświeżył niektóre ze swoich ikon z poprzednich kolekcji – na przykład sofę DOWNTON, która wyróżnia się harmonijną równowagą pomiędzy prostą geometrią kształtu a przyjemnym uczuciem komfortu, który potęguje miękkość wypełnień z gęsiego puchu, obecnego zarówno w siedziskach, jak i poduszkach oparcia sof.

Z kolei para stolików SR to wyjątkowe materiały blatów – polerowany jasny onyks z limitowanej selekcji  STR ONYX oraz OLIVE ASH – niezwykłe drewno jesionu o strukturze bladego złota.

Nowa seria lamp TEST autorstwa Ugo Cacciatori stanowi nowy rozdział HENGE w interpretacji światła. Duża lampa stołowa TEST-ONE zaskakuje już przy pierwszym dotknięciu jej korpusu. Może być wykonana z różnych materiałów – białego jak księżyc polerowanego ONYX ICE, tajemniczego jak umierająca gwiazda z trawertynu RAPOLANO. Lampa TEST-ONE pozwala kontestować swoją strukturę pustych przestrzeni, rozwarstwień i podcięć z charakterystycznym półksiężycem.

Współpraca pomiędzy HENGE i duetem Yabu Pushelberg po sukcesie poprzednich kolekcji – jest nadal kontynuowana. Firmę i studio projektowe przyciągnęła do siebie wspólna filozofia projektowania, uznanie dla detali, kunsztu, piękna i siły świata natury. Z tego podziwu dla form organicznych, eksplorowanych już w przeszłości w kolekcjach MUSHROOM i PUDDLE, Yabu Pushelberg po raz pierwszy przygotował dla HENGE projekt lampy, tworząc MAPLE – inspirowaną nasionami drzewa klonowego. Silny architektoniczny charakter tego projektu jest zamknięty w antykizowanej strukturze odlewu z piaskowanego brązu, która wspiera harmonijne kształty świecącego korpusu z boro krzemianowego szkła.

To kolejny klejnot stylu i techniki wzbogacający uniwersum HENGE.

Zapraszamy do spotkania i odkrywania świata HENGE.