Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

Teoria Światła

Nowojorskie studio Lindsey Adelman zasłynęło projektem żyrandola Branching Bubble, który łączy organiczną naturę dmuchanego szkła z industrialnymi elementami imitującymi gałąź. Założycielka i dyrektor kreatywna słynie z tworzenia zmysłowych form uchwycających ulotność natury. Jej projekty i prototypy powstają tylko przy współpracy z lokalnymi producentami. Artystyczna wizja Adelman została wielokrotnie nagradzana, jej prace wystawione były w Narodowym Muzeum Wzornictwa Cooper-Hewitt, Design Miami, Nilufar Gallery i BDDW.

Czeska marka Lasvit jest producentem unikalnych dzieł ze szkła, w tym instalacji świetlnych, które przenoszą w następne tysiąclecie. Misją Lasvit jest przekształcenie szkła w zapierające dech w piersiach doświadczenie. Marka łączy autentyczność tego przezroczystegomateriału z innowacyjnymi technologiami i kreatywnym kunsztem. W ciągu kilku krótkich lat Lasvit stał się autorytetem w dziedzinie rzeźb oświetleniowych i instalacji artystycznych wykonanych z dmuchanego szkła. Współpraca z uznanymi projektantami i artystami dała życie nagradzanym kolekcjom i spektakularnym projektom na całym świecie.

Barovier & Toso, wenecka marka z 700-letnią tradycją, jest wyłącznym dostawcą lamp do Watykanu. Do dnia dzisiejszego produkuje lampy na bazie historycznych rycin, z pietyzmem wykonując najbardziej misterne zdobienia. Największą wartością dla weneckich mistrzów szkła jest nich historia i wolno płynący czas. Dmuchane szkło Murano wytwarzane tradycyjnymi technikami zachwyca wibrującymi kolorami i przybiera najbardziej fantazyjne kształty. Barovier Toso nie podąża za modą i trendami. Płynie spokojnie z duchem czasu, tworząc także nowoczesne formy, niepozbawione ducha mistycyzmu tak typowego dla włoskiej marki.

Henge, naszym zdaniem jedna z najbardziej ekscytujących marek meblarskich. Zbudowała swoją tożsamość na wytrawianym mosiądzu i patynowanych metalach. Ich kultowa lampa Light Ring Horizontal o prostej formie koła, dała początek wspaniałemu rozwojowi kolekcji oświetlenia. Massimo Castagna, dyrektor artystyczny Henge bawi się ekspresją szlachetnych materiałów takich jak mosiądz, drewno, alabaster. Henge co roku prezentuje nowe formy przeskalowanych lamp, które w odważny i nonszalancki sposób ingerują w architekturę wnętrza.

Venicem, studio architektoniczne pracujące ze szkłem Murano od końca lat 90-tych. W 2013 roku założyli firmę, która tworzy unikalne, ręcznie wykonane oświetlenie i projekty na zamówienie łącząc innowacje i wielką tradycję włoskiego rzemiosła. Inspirują się nieskończonym pięknem prostoty – bazują na kształtach koła, trójkąta i kwadratu. Ich skrupulatność w odniesieniu do geometrii i dbałość o niematerialną substancję światła definiują włoską elegancję we wzornictwie.

Niamh Berry, artystka pochodząca z Irlandii, projektuje i opracowuje unikalne rzeźby świetlne wykonane z brązu. Jest uznana za innowatora w stosowaniu technologii LED. Lasery programowane komputerowo i programy do rysowania, dają jej możliwość wyrażania się w najbardziej artystyczny sposób. Technologia pozwala jej używać światła jako narzędzia do rysowania ze swobodą rzeźbienia i odkrywania, w sposób niemożliwy do osiągnięcia wcześniej. Emocjonalne lampy-rzeźby Niamh Berry doczekały się wielu znamienitych ekspozycji publicznych i prywatnych, również w Polsce.

Nowojorskie studio Apparatus tworzy oświetlenie eksperymentując. Wyraża unikalną osobowość, kultywującą historię, kulturę i odmienność. Wyrafinowany styl i staranne wzornictwo tworzą nieuchwytne poczucie równowagi między stylem vintage a współczesnością. Ciepły blask lamp Apparatus pochodzi przede wszystkim od szlachetności materiałów : patynowany mosiądz, ręcznie trawione szkło, skóra i porcelana. Powściągliwość linii w tej kombinacji daje niezwykły, emocjonalny wpływ na przestrzeń.