Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

The Green Side of Baxter

Dziedzictwo marki

Wraz z nadejściem wiosny, przychodzi czas na spędzanie czasu poza domem, najchętniej w najdzikszych okolicznościach przyrody. W te potrzeby wsłuchują się producenci włoskich mebli outdoorowych, prezentując kolekcje mebli w połowie drogi między wnętrzem i przestrzenią zewnętrzną, aby żyć pełnią życia przez cały rok (przynajmniej prawie).

Pierwsza kolekcja mebli ogrodowych firmy Baxter została zainaugurowana pod kierunkiem artystycznym Paoli Navone. Nowa seria z 2017 jest niczym innym jak DNA Baxtera w najczystszej postaci.

W kolekcji mebli outdorowych nie zabrakło miedzi, skóry zewnętrznej – ze specjalnym garbowaniem i indyjskimi barwnikami atramentowymi, które zwiększają odporność na światło słoneczne. Najciekawsze projekty niewątpliwie wynikają z ciągłych eksperymentów, które Baxter poświęca dziedzinie skóry. Producent zajmuje się całkowicie naturalnymi skórami, które starzeją się i zmieniają z biegiem czasu, przekazując ideę czegoś, co przeżyło pełne życie.

Krzesła, sofy, stoliki, fotele i akcesoria sygnowane są przez Paolę Navone, ale także  Antonino Sciortino i Francesco Bettoni są miękkie i ciepłe w odbiorze.  Silna osobowość którą przekazuje Baxter, wzmocniona jest przez szlachetne, ale nieco nonszalanckie zastosowanie materiałów, jak miedź, żelazo i rattan.

Taki kierunek kolekcji mebli ogrodowych Baxtera  zdecydowanie koncentruje się na wolności korzystania z siedzenia na zewnątrz w stylowy, ale nieformalny sposób, przekładając estetykę wnętrza na duże, wygodne kształty i ciekawe formy.

Galeria kolekcji