Wytrwałość w postawie i wartościach stała się znakiem rozpoznawczym marki Henge. Filozofia podkreślania naturalnych walorów i akcentowania organiczności materiałów, doprowadziła markę do odwrócenia reguł gry. Nie zamierza płynąć z prądem najbardziej wyrazistych trendów, które tak jak w modzie powtarzają się wśród reszty wpływowych producentów mebli. Projekty i surowce z których wykonane są meble wyrażają absolutny bunt przeciwko pospolitości i powtarzalności.
W tym roku świat Henge pokazuje intrygującą architekturę domu. Kolekcja #19 zaprojektowana przez Massimo Castaga ze specjalną współpracą ze studiem Yabu Pushelberg i Fausto Salvi, stworzyła nowe wciągające doświadczenie, gdzie biblioteka staje się gęstwiną lasów bambusowych w Kioto, a marmur wydobyty z dalekiego Afganistanu tworzy wyspę kolosalnego stołu, nad którym rozpięte są mosiężne igły niemalże spadające z sufitu.
Włoska marka stawia na pełne rękodzieło, ufając artystycznej kreacji Castagna i wprawnym dłoniom artystów-rzemieślników. Wyszukane surowce wykorzystywane są wielkim stylu, z pełną czułością dla niedoskonałości i innowacji. Dla Paolo Tormena – właściciela marki, mebel jest dziełem, osobliwą formą daleką od produkcji seryjnej. To coś wyjątkowego, co nigdy nie należy do Ciebie, lecz uwalnia zmysły, zachwyca.
W tym roku apartament Henge na Villa Della Spiga w Mediolanie prezentuje nowe harmonie i ciepło. Dzięki ekspresji materiałów takich jak alabaster, drewno, patyna, mamy do czynienia ze scenografią domu w swojej czystości i naturalności.
Loft – 7 znajduje swoją syntezę w kontrastach i różnorodności, pokazując meble w nowej konwencji mieszkania na poddaszu, z drewnianym rustykalnym stropem i ultra-modernistyczną, marmurową wyspą. To antyteza mieszczańskiego blichtru, gdzie wyrafinowanie znajdziesz w skali, mądrości rozwiązań i rozmachu z jakim potraktowany jest metal, kamień i drewno.