Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

Baxter 2019

dużo pudru, odrobina słońca i jazz

Nowa kolekcja Baxter na tegorocznych targach w Mediolanie zaintrygowała mnogością charakterów i emocji. Inspiracje jej twórców pochodziły z krajów basenu Morza Śródziemnego, Brazylii i krajów skandynawskich. Poszerzenie horyzontów doprowadziło do ​​stworzenia nowych linii w ciepłej, buduarowej odsłonie typowej dla Baxtera. Niezmiennie historie opowiadane podczas Milan Design Week zaczynają się od skóry – naczelnego DNA włoskiej marki.

Elementy, które uosabiają tegoroczny portret Baxtera to zarówno ikony jak i zupełnie nowe projekty. Egzotyczny koktajl projektantów stał się tradycją dla włoskiej marki. W tym roku podczas Salone del Mobile zaistnieli wieloletni współtwórcy projektów Baxtera : Paola Navone, duet Draga i Aurel, Pietro Russo. Studio Pepe oraz Federico Peri przeżyli swój debiut z mistrzami skóry.

Wystawa na targach była przenikającą się historią wnętrza z życiem na zewnątrz. Baxter przedstawił fantazyjne przestrzenie, zanurzone w uspokajającej zieleni. Scenograficzny charakter uosabiał klimat wewnętrznych dziedzińców śródziemnomorskich miasteczek, za chwilę zmieniając się w moc brazylijskiej poetyki, innym razem flirtując z puryzmem Skandynawii.

Tegoroczna paleta barw użytych w kolekcji była mieszanką pasteli i kolorów w klimacie retro. Zaprezentowano mariaż piaskowych beżów z ekstrawagancją fioletów, w innych kompozycjach kolor toskańskich winnic połączono z brzoskwiniowym odcieniami nubuku. Nawet nowe marmury wpadały w beztroskie odcienie różu i fioletu. Wszystkie kolory konweniowały z klasyką gatunku w wydaniu Baxtera : koniakową skórą siodłową i atramentowymi nubukami.

Paola Navone zasygnalizowała rozwój kolekcji Open-Air nowymi elementami i materiałami, podczas gdy duet Draga & Aurel wciąż eksperymentował z żywicami, szkłem i kultowymi projektami mebli. Studio Pepe, stworzyło nową kolekcję stołów i krzeseł, gdzie marmur, skóra, beton i neon tworzą arsenał totemicznych elementów inspirowanych nowoczesną architekturą. Federico Perri inspirował się światem mody, a Pietro Russo skupił się na doskonałym kształcie koła pełnym głębokiego znaczenia.

Oprócz Salone del Mobile, jak co roku Baxtera można było zobaczyć w kolejnej, nieco odmiennej odsłonie. W Baxter Cinema w centrum Mediolanu, przez cały tydzień odbywały się klimatyczne przyjęcia. Baxter Bar w klimacie retro serwował wyborne drinki. W tym roku, co wieczór grał inny, jazzowy lub soulowy artysta przy akompaniamencie muzyków. Atmosfera sprzyjała afirmacji życia połączonej z odrobiną snobizmu i zmysłowością muzyki.

Baxter Cinema 2019