Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

Molteni&C – architektoniczne tradycje w skali mikro

Marka Molteni&C jest silnie zakorzeniona w rodzinnej tradycji rzemieślniczej włoskiej Brianzy. Istniejąc od 1934 roku jest niejako flagowym przykładem kształtowania i rozwoju słynnej jakości „Made in Italy”.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Molteni&C to marka celebrująca szlachetną tradycję i dorobek wielkich mistrzów włoskiej architektury i designu. Ich estetyczna wizja sprzed lat ciągle powraca w nowoczesnych odsłonach ponadczasowych produktów, które od lat stanowią przedmioty kolekcjonerskie, a nie tylko elementy wystroju wnętrz.

.

Klasyczne ramy dla podkreślenia jakości

Jakość to jedna z pierwszych cech, które przypisuje się markowym produktom firmy. To o nią, od początku zabiegał założyciel – Angelo Molteni, a obecnie czuwa nad nią dyrektor artystyczny – Vincent Van Duysen. Belgijski architekt – purysta, jasno kreśli ramy dla wizualnej ekspresji Molten&Ci, bawiąc się stonowanymi kolorami i nowoczesnymi,  acz niekrzykliwymi estetyką i formą.

Geometryczne pryncypia

Architektura klasyczna i geometria odgrywają kluczowe role dla wszystkich kolejnych projektów Molteni&C. One zapewniają „czystość” projektów, pozbawiając je tym samym wszystkich zbędnych ozdobników. Wizja wnętrz w stylu Molteni&C opiera się na kompozycji tylko niezbędnych elementów. To „trzeźwe doświadczenie wnętrza z duszą”, jak mówi Van Duysen. Ponadczasowe w swej urodzie i funkcjonalności, z zachowaniem równowagi między zawartością a pustką i z niezbędną dozą odpowiedniego światła wnętrza w stylu Molteni opierają się wszelkim modom i trendom.