Maison

+48 505 106 905

UL. KRUCZA 24/26, WARSZAWA

PON – PT: 10:00 – 19:00,  SOB: 11:00 – 16:00

OBSERWUJ NAS

Title Image

Gilles Caffier

Niepowtarzalne dzieła sztuki

Odwiedzając targi Maison & Objet w Paryżu, poszukujemy spektakularnych obiektów, które stworzą odpowiednią aurę w naszym showroomie i zainspirują naszych klientów.
Rzeźby, lampy, przedmioty autorstwa Gilles Gaffier zachwyciły nas swoją nieuchwytnością i delikatością organicznych form.

Wazony o czystych , wręcz zmysłowych kształtach, nieoczekiwanie przyciągają wzrok, który analizuje każdy zaklęty szczegół. Kolekcja obejmuje również ciekawe przedmioty, gry, lampiony i małe meble. Artysta bawi się naturą materiałów, wykorzystując jej kontrasty, wręcz uzbraja w duszę. Tutaj metal staje się skórą, szorstość jest miękka, a delikatność formy kłuje ostrym, ceramicznym cięciem.

Większość jego kolekcji to edycje limitowane – couture – zapewniające odbiorcę o wyjątkowości każdego przedmiotu.

Gilles Caffier swoją przygodę w projektowaniu rozpoczął w modzie. W młodym wieku studiował tekstylia i modę paryskiego couture,a jego klientami byli między innymi Yves Saint Laurent i Paco Rabanne. W wieku 22 lat został dyrektorem artystycznym międzynarodowej szkoły mody w Tokio.

W 1993 roku zaczął koncentrować swoją energię na projektowaniu wnętrz i dekoracji. Dzięki ifluencjom zdobytym w podróżach i międzynarodową wizją artyzstyczną przyciąga znakomitych klientów na 5 kontynentach.
Dziś jego porfolio obejmują projekty dla branży modowej takie jak Brown’s w Londynie, Corso Como w Mediolanie i The Link w Singapurze. Gilles współpracuje również z luksusowymi domami towarowymi – Au Bon Marche w Paryżu, Harrods w Londynie, Lane Crawford w Hong Kongu i Neiman Marcus, którzy pozostają jego wiernymi klientami od lat.

Kolekcja artysty ciągle się zmienia - kilka wybranych dekoracji można zobaczyć w naszym showroomie, zapytania o pozostałe prosimy przesyłać przez nasz formularz kontaktowy lub na nasz adres mailowy.